O misach

Misy dźwiękowe popularnie w Polsce nazywane misami tybetańskimi, ich odmiany znane są w różnych kulturach i państwach, takich jak np. Japonia, Chiny i Tajlandia.
 
Wykorzystywane są tam w świątyniach i przy różnego rodzaju obrzędach. Z tego co udało się ustalić z badań nad historia tych instrumentów stanowią one  kombinacje przedmiotu codziennego użytku z naczyniem rytualnym.
 
Produkcja
 
Nowe misy ACAMA, to stop 12 metali. Aby zachować ducha tradycji i czyste brzmienie instrumentu oraz jego fizyczne właściwości, bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie proporcji zawartych w recepturze składu stopu mis.
 
Używa się tylko czystych metali, a ich stosunek jest skrupulatnie kontrolowany przez inżyniera-metaloznawcę. Jest to bardzo ważne, ponieważ np. w Indiach misy wytwarzane są ze złomu.
Misy ACAMA wytwarzane są w Nepalu w rodzinnych warsztatach rzemieślniczych w tradycyjny sposób a następnie sprawdzane w Niemczech pod kontem jakości
i częstotliwości dźwięku.I takie misy trafiają do masażystów dźwiękiem.
 
Tylko najwyższej jakości wyroby otrzymują certyfikat instytutu.
 
Podstawowe misy na których wykonuje się masaż dzieli się na trzy kategorie:
 
  • Misy stawowe (uniwersalne)
  • Misy sercowe
  • Misy brzuszne 
 
W masażu dźwiękiem wykorzystuję się także inne instrumenty jak: różne typy gongów,miseczki Zen czy Asan,dzwonki,shanti,misy kręgosłupowe, miseczki