Misy i gongi

U podstaw masażu dźwiękiem leży prastara wiedza na temat istoty oddziaływania dźwięku, która znalazła swoje zastosowanie w wedyjskiej sztuce uzdrawiania już ponad 5000 lat temu.       

Zgodnie z wyobrażeniami ludzi Wschodu człowiek i cały świat powstał z dźwięku, zatem sam jest dźwiękiem i aby być zdrowy musi żyć w harmonii z sobą i światem.
 
Peter Hess rozwinął metodę masażu dźwiękiem na bazie swoich różnorodnych doświadczeń związanych z dźwiękiem, zdobytych w Nepalu i Tybecie. Podstawą jego metody masażu są wyniki badań prof. dr Gerta Wegnera oraz prowadzone wspólnie z nim eksperymenty dotyczące oddziaływania muzyki tradycyjnej na psychikę i ciało człowieka. Dzięki swojej wieloletniej praktyce, Peter Hess dostosował całą tę wiedzę do potrzeb ludzi kultury zachodniej.
 
Metoda masażu stanowi połączenie nowoczesnej wiedzy z zakresu fizyki i medycyny z tradycyjną wiedzą i kulturą oraz praktyką leczniczą dalekiego wschodu.
 
Masaż i terapię dźwiękiem można stosować indywidualnie jak i w zajęciach grupowych, łączy on w sobie doświadczenia i wiedzę z zakresu: muzykoterapii, refleksologii, mikromasaży, masażu relaksacyjnego.